Leírás
A fenyőmag felhasználása
A fenyőmag kicsi, hosszúkás, kúpalakú és krémszínű. A nyers fenyőmag kellemes, enyhén édes-savanyú ízű, ám a pörkölés vagy pirítás tökéletesé és aromássá teszi őket. Az olaszok elsők között kezdték használni a konyhában, egy igazi „pestohoz” elengedhetetlen, de tökéletesen passzol salátákhoz és különböző tészta éltek ropogós feltéte is lehet.
A fenyőmag melyik fenyőből származik?
A világon több száz fenyő létezik, melynek ehető a magja. Azonban ezekből mindössze néhány elég nagy ahhoz, hogy érdemes legyen betakarítani. Tipikusan ilyen a mandulafenyő, kéttűs diófenyő, egytűs diófenyő vagy a himalájai diófenyő magja.
A fenyőmag gyógyító hatása
A fenyőmag, mint más dió, sok hasznos tápanyagot és zsírsavat tartalmaz. Elsősorban az A, C, E és K vitamin, valamint a komplex B vitaminok gazdag forrása. A magas cink- és foszfortartalom mellett kálium, magnézium, vas, kalcium és nátrium is található ebben az apró csodában. A fenyőmagot természetes öregedésgátlónak, nyugtatónak is tartják.
Nyers fogyasztásra is alkalmasak, azonban aromái teljes mértékben hő hatására szabadulnak fel, így leginkább pirítva használják.
A fenyőmag természetes forrása a következőknek:
Magnézium – segít csökkenteni a fáradtságot, stresszt és kimerültséget
Vas – segít a vörösvértestek és a hemoglobin megfelelő előállításában
Kálium – segít az idegrendszer megfelelő működésében
Összetevők
fenyőmag
A fenyőmag tárolása
Tárolja száraz, hűvös helyen, szorosan lezárt csomagolásban.
Melegebb levegőn, akár szobahőmérsékleten is könnyen megromlik, különösen felbontás után érdemes hűvös helyen vagy hűtőben tárolni.
Tápérték
100 g-ban
Egy adagban (50 g)
RI%* (50 g-ban)
Energiaérték
3003 kJ / 715 kcal
1502 kJ / 358 kcal
18%
Zsír
– Telített zsírsavak
68,4 g
4,9 g
34,2 g
2,5 g
49%
12%
Szénhidrát
– Cukor
9,4 g
3,6 g
4,7 g
1,8 g
2%
2%
Rost
3,7 g
1,9 g
–
Fehérje
13,7 g
6,9 g
14%
Só **
0,01 g
Értékelések
Még nincsenek értékelések.